Chevrolet w Moto Target

Przekazujemy w imieniu partnera komunikat prasowy

SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego z Camaro Hot Wheels®

  • Polski debiut Camaro Hot Wheels® na Stadionie Narodowym

  • Święto amerykańskiego sportu w najbliższą niedzielę w Warszawie

WARSZAWA Wielki piknik rodzinny, występy cheerleederek, rozrywki i konkursy dla najmłodszych oraz pokazy efektów specjalnych – to wszystko czeka fanów amerykańskiego stylu życia już w najbliższą niedzielę, 14 lipca, na stadionie Narodowym w Warszawie, podczas VIII SuperFinału Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

To wyjątkowe wydarzenie dodatkowo uświetni polski debiut amerykańskiej ikony motoryzacji – uwielbianego za oceanem nie mniej niż gwiazdy amerykańskiego futbolu Chevroleta Camaro w wyjątkowym wydaniu – specjalnie sprowadzonej do Polski, limitowanej wersji Hot Wheels® Edition.

Te dwie ikony Ameryki – Chevrolet Camaro i futbol amerykański – to idealnie pasujący do siebie duet. Łączy je wysportowana, umięśniona sylwetka, wspaniałe osiągi, moc, wytrzymałość, dynamika oraz ogromne emocje – cechy charakterystyczne zarówno Camaro, jak i futbolu.

Wyjątkowe emocje związane z walką o puchar zapewnią kibicom drużyny finalistów: Giants Wrocław i Warsaw Eagles. Ich zmaganiom towarzyszyć będą: niesamowita oprawa oraz gorący doping gości największej sportowej areny w Polsce. Szacuje się, że SuperFinał 2013 może przebić popularnością ubiegłoroczną imprezę, kiedy to podczas kulminacyjnego meczu na trybunach zasiadły 23 tys. widzów.

O Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego

Mało znana u nas do niedawna dyscyplina sportowa przeżywa ostatnio gwałtowny rozwój. Polska Liga Futbolu Amerykańskiego powstała w 2006 roku. W pierwszej edycji ogólnopolskich rozgrywek ligowych brały udział tylko 4 kluby. W tegorocznych rozgrywkach PLFA uczestniczyły już 74 drużyny, występujące w Toplidze, PLFA I, PLFA II, PLFA 8 oraz PLFA J.

O Chevrolecie Camaro Hot Wheels® Edition

Chevrolet Camaro Hot Wheels® Edition to marzenie wielu dorosłych, którzy w dzieciństwie bawili się modelami Hot Wheels®. To jednocześnie pierwsza tego typu zabawka w skali 1:1 – nigdy wcześniej żaden producent samochodów nie wprowadził do oferty pełnowymiarowego modelu Hot Wheels® w wersji produkcyjnej. Samochód zadebiutował pod koniec ub. roku na targach SEMA w Las Vegas, a wszedł do produkcji w pierwszym kwartale tego roku. Podobnie jak seria limitowanych zabawek, na bazie których powstał, jest dostępny w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Model w skali 1:1 ma jednak sporą przewagę nad miniaturą Hot Wheels® – wszystko, co producenci umieścili pod maską, powinno spełnić sportowe fantazje, jakim właściciele takich zabawek oddawali się w dzieciństwie. Auto wyposażone jest w 6,2-litrowy silnik V8, który w wersji ze skrzynią manualną rozwija 432 KM (318 kW) mocy i 569 Nm momentu obrotowego, a w wersji z automatyczną przekładnią ma 405 KM (298 kW) mocy i maksymalny moment obrotowy o wartości 556 Nm.

***

Założona w 1911 r. w Detroit marka Chevrolet jest czwartą największą na świecie firmą motoryzacyjną, której roczna sprzedaż w ponad 140 krajach wynosi prawie 5 mln samochodów osobowych i półciężarowych. Chevrolet oferuje klientom oszczędne samochody, odznaczające się dynamicznymi osiągami, śmiałym designem, wysoką jakością wykonania oraz inteligentną technologią przyłączeniową Chevrolet MyLink. Linia Chevroleta w Europie obejmuje: miejskie modele Spark i Aveo, niewielkiego SUV-a o nazwie Trax, kompaktowy model Cruze, rodzinnego vana Orlando, SUV-a Captivę, sedana segmentu D o nazwie Malibu, legendarne samochody sportowe Camaro i Corvette oraz elektryczny model Volt o rozszerzonym zasięgu.

###

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *