Wranglerem na weekend – wakacyjne akcesoria Mopar.

Jazda terenowa samochodem nie zawsze musi oznaczać męczące przeprawy przez wypełnione błotem parowy. Off-road to również forma rekreacji na łonie natury. Akcesoria legendarnej, amerykańskiej firmy Mopar pozwolą przystosować Wranglera do wakacyjnej eskapady z rodziną.

Jeep Wrangler bardzo często postrzegany jest jako synonim prawdziwej „terenówki” – opinię tę potwierdza kilkudziesięcioletnia historia modelu. Turystyka off-roadowa może mieć różne oblicza – zaprawieni w boju kierowcy z przyjemnością udają się na wielodniowe przeprawy, gdzie ich mocno zmodyfikowane pojazdy toną w błocie i wodzie po dach. Jednak spore grono osób wykorzystuje Wranglera do organizacji „lekkich”, rodzinnych wypraw w nieznane.

Mopar to amerykańska firma, która od lat dostarcza akcesoria i osprzęt do samochodów Jeep.

Autotraper, łódzki dealer marki Jeep, prowadzi specjalny dział doposażeń, który pomaga klientom w dobraniu odpowiednich gadżetów, zwiększających funkcjonalność samochodów terenowych.

Dom na kołach

Chęć posiadania mobilnego domu wcale nie musi oznaczać zakupu campera. W katalogu Mopar znajduje się specjalny namiot, który połączony z Wranglerem, tworzy doskonały azyl na kilka dni. Klasyczny namiot typu igloo, z wytrzymałej i wodoodpornej tkaniny, z jednej strony zakończony jest materiałowym rękawem, który naciąga się na tylną część samochodu. W ten sposób wnętrze Wrangler powiększa namiot o dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać jako sypialnię lub też bezpieczny magazyn. Cała konstrukcja funkcjonuje również niezależnie od samochodu – tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by normalnie go użytkować.

Osłony słoneczne

Jeepa Wranglera, dzięki modułowej konstrukcji dachu, szybko można przekształcić w kabriolet. Wystarczy zdemontować plastikowe panele i cieszyć się powiewami świeżego powietrza. Jednak w upalne, słoneczne dni, długotrwałe przebywanie na słońcu zwykle kończy się bólem głowy, a w skrajnych przypadkach nawet udarem. Warto więc rozważyć montaż materiałowych osłon, które naciągnięte na kabinę pasażerską, ochraniają przed nadmiernym nagrzaniem, a jednocześnie pozwalają cieszyć się jazdą „otwartym” samochodem.

Porządek na pokładzie

Nawet kilkudniowy wypad za miasto wymaga zabrania ze sobą „kilku” drobiazgów. W ich łatwym segregowaniu pomoże specjalny wkład do bagażnika z czterema przegrodami. Wodoodporne dno i poręczne uchwyty umożliwiają łatwe pakowanie i przenoszenie. Mata do bagażnika to kolejny, praktyczny drobiazg – zabrudzoną klejącymi się plamami, błotem, czy kurzem wystarczy zmyć wodą i wysuszyć. Pranie tapicerki z pewnością wymaga więcej pracy.

Weekend z rodziną

Rowery we wnętrzu Wranglera ograniczą liczbę przewożonych osób. Bardziej praktycznym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest montaż bagażnika rowerowego – rozwiązanie firmy Mopar pozwala zamontować bagażnik do zapasowego koła na tylnej klapie. Amerykanie nie zapomnieli również o najlepszy przyjacielu człowieka – zmęczony długim spacerem czworonóg, z radością przywita – przygotowaną specjalnie dla niego – aluminiową kładkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *